civanperçemi

fiyat

SK-Medifarm , 50 р. Ortalama fiyat çevrimiçi * , 50 s.

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

civanperçemi Civanperçemi Aster ailesi (Asteraceae) veya Asteraceae (Compositae) 'ye ait yaygın bir tıbbi bitkidir. Kuzey bölgeleri ve kurak çöl bölgeleri hariç olmak üzere, tipik rhizomatous uzun ömürlü her yerde bulunur.

80 cm yüksekliğe sahip grimsi-yeşil bitki, tüylü çimenli sapları biçerken veya yırtarken ortaya çıkan karakteristik güçlü bir kokuya sahiptir. Yaprakları pinnately kesilmiş telaffuz.

Düz tabaklarda çok sayıda beyaz çiçek salkımına-sepetler toplanır. Civanperçemi, mayıs ayından eylül ayına kadar büyüme bölgesine bağlı. Kalın, sürünen rizomlar veya sayısız küçük tohumlar ile çoğaltılır. Yüksek tekrarlanabilirliğinden ötürü, diğer çayır bitki türlerini kolayca değiştirir.

Hammaddelerin hasat ve kurutulması

Çiçeklenme döneminde üretilen tıbbi hammaddelerin toplanması. Bitkinin üst yapraklı kısmı çiçek salkımına ya da sadece çiçek salkımına kadar hasat edilir. Sürgünler (15 cm'ye kadar) ve kalkanlar (sapın 2-3 cm uzağında) bir makas, orak veya tırpan ile kesilir veya biçilir.

Toplanan hammaddeler, saçakların altına ince bir tabaka bırakır ve periyodik olarak tartarlar. Düzgünce kurutulmuş civanperçemi çimdik bir keskin acı kokusu vardır.

Farmakolojik özellikleri

Krasnogorskleksredstva Uygun şekilde hasat edilmiş bitkisel hammaddeler önemli miktarda biyolojik olarak aktif bileşik, uçucu yağlar, flavonoidler, alkaloidler, makro ve mikro elementler içerir.

Civanperçemi, belirgin bir anti-inflamatuar, hemostatik, antispazmodik, bakterisit, yara iyileşmesi, choleretic, uyarıcı iştah ve kısmen hipotansif aksiyonla birlikte, bitki kaynaklı tipik bir farmakolojik ajandır.

Resmi, geleneksel ve geleneksel tıpta saf formda ve açık ve kapalı kullanım için karmaşık ücretlerin bir parçası olarak kullanılır.

Civanperçemi bitkisinin hemostatik (hemostatik) etkisinin mekanizması, biyolojik olarak aktif maddelerin kompleksinin fibrini aktive etme ve kan pıhtılarının oluşumunu önleme kabiliyetine dayanmaktadır.

tanıklık

Civanperçemi otu (Millefolii herba) kullanımı için endikasyonlar aşağıdaki durumlardır:

  • anormal derecede bol menstrüel ve çeşitli orijinli uterus kanaması;
  • hemoroidal kanama;
  • hazımsızlık ve safra yolları diskinezi;
  • mide kanaması;
  • çeşitli etyolojide dermatoz.

Tıbbi özellikler

Civanperçemi herb, hemostatik, yara iyileşmesi, anti-inflamatuar, diüretik, antikonvülsan ve analjezik özelliklere sahiptir. Tek bileşen olarak ve karmaşık yüklerin bir parçası olarak metabolizmayı normalleştirmek için kullanılır.

Farmasötik hammaddeler, decoctions, sıvı infüzyonlar veya ekstraktların hazırlanmasında temel oluşturur.

Dozaj ve uygulama

Sağlık Sağlık Paketleme Farmasötik çiğ otlar civanperçemi (Infusum herbae Millefolii) infüzyonu aşağıdaki gibi hazırlanır:

2 yemek kaşığı hammadde (yaklaşık 15 g) bir emaye kabına dökülür ve bir bardak sıcak kaynamış su (200 ml) ile dökülür. Kap bir kapakla kaplanır ve 15 dakika boyunca bir kaynar su banyosuna yerleştirilir. İnfüzyon oda sıcaklığında en az 45 dakika soğutulur, daha sonra süzülür, kalan hammaddelerin dikkatlice sıkılması sağlanır. Elde edilen hacim kaynatılmış su ile 200 ml'ye getirilir. Bitmiş ürün en fazla 48 saat boyunca serin bir yerde saklanmalıdır.

Önerilen doz: öğünlerden yarım saat önce günde 2-3 kez, sıcak infüzyonun 1 / 3'ünden bir bardak sıcak infüzyon. Kullanmadan önce infüzyonun sallanması önerilir.

Civanperçemi (Extractum Millefolii fluidum) sıvı ekstresi günde 3 kez 40-50 damla alır.

Bir çiçekli bitkinin çimlerinden hasat edilen civanperçemi de kullanabilirsiniz. Yemeklerden önce günde 3 kez 1 çay kaşığı 1/3 fincan alın.

Kontrendikasyonlar

Bitkisel kökenli farmakolojik ajanların tabletli preparatlardan daha düşük dozlarda aktif maddeler içermesine rağmen, kullanım için kontrendikasyonları da olabilir.

Civanperçemi, artmış tromboz eğilimi olan kişiler tarafından alınmamalıdır (artan kan pıhtılaşması ile). Hamilelik sırasında civan alma kontrendikedir. 12 yaşın altındaki çocuklara dikkat edin.

Yan etkileri

Alerjik reaksiyonlar (dermatit) ilaçların yan etkileri olarak belirtilmektedir. Bitkisel infüzyonların uzun süreli kullanımı baş dönmesine ve değişen yoğunluktaki baş ağrısına neden olabilir.

Depolama koşulları

1k-listnik-2 Bitkisel hammaddelerin kuru ve karanlık bir yerde saklanması tavsiye edilir. Pişirilmiş infüzyon veya kaynatma 48 saatten daha kısa olmayan bir sıcaklıkta saklanmalıdır ve çocuklara erişilemez.

Raf ömrü

Depolama koşullarına bağlı olarak raf ömrü 2 ila 3 yıldır. Son kullanma tarihinden sonra kullanılmamalıdır.

Eczane satış şartları

Civanperçemi otu ve türevleri reçetesiz olarak temin edilebilir.

Diğer alanlarda uygulama

Bitkilerde ve çiçeklerde esansiyel yağların varlığından dolayı civanperçemi çeşitli ülkelerin mutfağında yaygın olarak kullanılmaktadır. Ağırlıklı olarak içecek içecekleri (tentürler, likörler, kvaslar) ve şekerleme ürünlerinin yanı sıra birinci ve ikinci kurslar için baharatlamada kullanılır.

Buna ek olarak, böcek öldürücü özelliklere sahiptir ve genellikle bir dizi zararlı ürüne karşı mücadelede kullanılır.

Yem samanlarındaki civan kirleri, ikincisinin daha iyi sindirilmesine katkıda bulunur.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Menstruasyonun çok fazla belaya neden olabileceği haberi yok. Sürekli acı ve zayıflık hissine ek olarak, sarf malzemeleri de gerilir. Contalar ve tamponlar tüketilir, muhtemelen üretilenden daha hızlıdır. Her seferinde 2-3 paket yastık uçar. Alınan tavsiyenin dağları arasında, tanıdık bir eczacının tavsiyesini seçmeye karar verdim - civanperçemi çimini içmeye çalışıyorum. Sadece bir anlık sonuç hiç kimse garantili değil. Kaynatma birkaç ay sonra (günde 2-3 bardak), aylık “ceza” daha az bol ve acı verici oldu. İnfüzyonun tek olumsuz - keskin keskin tadı. Jarred şeker, aksi halde hiçbir şey. Ancak araç 100'de ödenmiştir. Anonim

Gastrointestinal sistem hastalığının sonbaharda alevlenmesi (ağrıdan kaynaklanan uykusuzluğu gidermek için) FGDS'den nefret eder. Sonuç akut fazda eroziv reflü özofajitidir. Reçete hapları. Onlardan, sırasıyla, yanlara. Ve acı neredeyse aynı. Bende aynı civanperçemi belirtileri için internette bilgi biriktirdim. Paket, kaynar su ile demlenmiş ve gün boyunca sarhoş. İlk kupanın hemen ardından biraz daha kolay. Bir ay boyunca içiyorum ve hastalık çekiyor. Broth içmek için doğru, papatya ile birlikte daha iyidir. Çok acı değil. Nevralji (siyatik sinir) için bir kaynatma içmeye çalıştım. Acı da geriledi. Ben civanperçemi ve dışa doğru (merhemler, kompresler) kullanmanın mümkün olduğunu okudum, ama daha doğrusu bunu almayı tercih ederim. Anonim kullanıcı

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.