Polinadim

analogları

ilaç polinadim

Ayrıca antialerjik göz damlası bakın.

fiyat

, 57 р. Ortalama çevrimiçi fiyat * , 57 r. (10 ml)

Nereden alınır?

Kullanım talimatları

İlaç aşağıdaki endikasyonlara sahiptir:

 • Akut alerjik konjonktivit (pollinous konjonktivit ve diğer tipler);
 • Bir alerjik bileşenle görme organlarının bulaşıcı hastalıkları;
 • Konjonktivit, eşzamanlı ilaç alerjileri.

Doz ve Yönetim

Polynadim göz damlası Yetişkin bir kişiye, şişlik ve göz tahrişi azalıncaya kadar, konjunktival kesede her üç saatte bir damla Polinadim damlatılır. Ardından klinik hastalığı durdurana kadar günde üç kez 1 damla bırakın.

2 yaşından büyük çocuklar her göze günde bir kez 1-2 damla atar. Terapi süresi 5 güne kadar, daha fazla değildir.

Bireysel olarak, tedavi süresi artırılabilir. Hastalığın semptomları 72 saat devam ederse, ilaç tedavisine devam edilmemesi gerekir.

Kontrendikasyonlar

Polynadim kontrendikedir:

 • Konjonktival konjonktiva veya kuru keratokonjunktivit;
 • Bileşenlere aşırı duyarlılık;
 • Açı kapanması glokomu;
 • MAO inhibitörleri ile tedavi yürütmek.

Emzirme ve hamilelik döneminde 2 yaşın altındaki çocuklarda damla kullanmayın. Beklenen fayda potansiyel riskten daha büyük ise, istisnai durumlarda hamile ve emziren kullanım mümkündür.

aşırı doz

paketleme polinadim Yönlendirildiği şekilde kullanıldığında (topikal olarak), aşırı doz olasılığı düşüktür. 6 yaşın altındaki çocuklarda, Polynadim ile uzun süreli ve sık sık damlatılmaya maruz kalanlarda, bu gibi fenomenlerin gelişimi:

 • hipotermi;
 • CNS depresyonu;
 • Uzun süreli midriyazis;
 • taşikardi;
 • Artan kan basıncı.

Bu klinik sendromların tedavisi - semptomatik, ilacın kaldırılması ile.

Yan etkileri

Konjonktivanın tahrişi (mukoza zarının hiperemi, kaşıntı, göz kapaklarının yanması) gibi lokal reaksiyonlar mümkündür. Bazen geçici görme bozuklukları, göz içi basıncı artısı, midriyazis, gözlerde ağrılı duyular ve burun boşluğunun mukoza zarının artan kuruluğu vardır. Polynadim'in kaldırılmasından sonra, tüm bu olaylar ortadan kalkar.

Tıbbi uygulamada, tek bir vaka tarif edilmiştir - ilacın kullanımından bir yan etki olarak, korneal opaklaşma meydana gelmiştir (Polynadim, bir haftadan daha uzun bir süre için günde yaklaşık 10 kez kullanılmıştır). Tedavinin kesilmesinden sonra, semptom ortadan kayboldu.

Bazen çocuklarda, yaşlılarda, soluk ciltte, kalp bölgesinde ağrı, taşikardi, artmış basınç, hiperhidroz, baş ağrısı, titreme, uyuşukluk, mide bulantısı, baş dönmesi, ajitasyon görülür.

yapı

polinadim Ana aktif maddeler, difenhidramin, naphazoline'dir. Bileşimde yardımcı maddeler:

 • Borik asit;
 • Sodyum tetraborat 10-su;
 • Disodyum edetat;
 • Metilselüloz suda çözünürdür;
 • Su.

Farmakolojik eylem

Histamin H1 reseptör bloker difenhidramin (difenhidramin) antialerjik etkiye sahiptir, kaşıntıyı, yırtılmayı, şişmeyi azaltır. Alfa-adrenomimetik naphazolin (naphthyzinum) uzun süreli vazokonstriktör etkisinden sorumludur, lokal olarak anti ödem ve anti-enflamatuar etkiye sahip olduğunda periferal damarların geçirgenliğini azaltır.

Özel talimatlar

Çocukluk döneminde ilacı doktora başvurmadan kullanamazsınız. Polynadim'i 5 günden fazla sürmek, ağızdan almak, enjeksiyonla girmek mümkün değildir. Doz aşımı veya sistemik absorpsiyon belirtileri görülürse, tedavi derhal durdurulmalıdır.

Polynadim talimatları ile Polynadim ile terapi döneminde yumuşak kontakt lens kullanmaktan kaçının. Lens kullanmanız gerekiyorsa, ilacı damlatmadan önce bunları çıkarmanız ve 15 dakikadan daha kısa bir süre önce tekrar kullanmanız gerekir.

Damlaları uyguladıktan hemen sonra, araç kullanmaktan kaçınmak, net görüş gerektiren tehlikeli aktiviteleri uygulamak gerekir.

Trisiklik antidepresanlar ile eşzamanlı kullanımla, naphazolin'in vasokonstriktör etkisinin arttırılması mümkündür. Aynı aktif madde, MAO inhibitörleri tedavisi ile kombine edildiğinde ya da iptalinden sonraki 10 gün içinde kullanıldığında hipertansif bir krizi tetikleyebilir.

Satış ve depolama özellikleri

İlaç reçete olmadan kullanılabilir. Mağaza Polynadim, çocukların erişiminden korunan bir yerde 15-25 derecelik bir sıcaklıkta dondurulmamalıdır. Raf ömrü - açıldıktan sonra 2 yıl - 1 ay.

yorumlar

(Görüşlerinizi yorumlarınızda bırakın)

Akşam, en güzel makyaj bile, gözlerimin içindeki kırmızı damarları bozmaya başladım. Bilgisayar monitörünün arkasında çalışıyorum, bu yüzden göz yorgunluğu benim için nadir değildir. Şimdi sonunda bu sorun için mükemmel ve ucuz bir çözüm buldum. Polynadim ilacı, kelimenin tam anlamıyla bir Vitamin'e göre 10 kat daha ucuz bir kuruş. Gözlerime 1-2 damla damlatıyorum ve hemen beyazdan daha beyazlaşıyorlar. İlk birkaç saniyede biraz ısırıyor ama bu his çabuk geçiyor. Tabii ki, herhangi bir ilaç ile olduğu gibi, taşınmamalıdır, ama acil yardım olarak, damlalar mükemmel Irina, Moskova

Bahar geldiğinde, benim için işkence her gün devam ediyor. Her zaman bahar dönemi için endişelenmek kolay değildir, çünkü alerjim var. Gözler iltihaplıdır, gözyaşı akışı, kaşıntı sürekli ve kızarıklık - genel olarak korkunç bir durumdur. Polynadim geçen bahar düştü yardımıma geldi, bir doktor bana polen konjonktiviti için reçete etti. Alerjilerin tezahürleri güçlü olduğunda, günde 5 kez, geri kalanında ise günde 2 kez düştü. Kullanımdan hemen sonra yardım ederler, iyi tolere edilirler, tek bir “yan etki” fark etmedim Olga, Tver

* - İzleme sırasında birkaç satıcı arasındaki ortalama değer halka arz değildir.

İlaç hakkında geri bildiriminizi bırakın.

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.