Hamilelik sırasında pamukçuk güvenli tedavi

Hastalığı başkalarıyla karıştırmak son derece zordur çünkü bir kadın genital bölgede kaşıntı ve yanma konusunda endişelidir. Pamukçuk'un ana belirtisi, ekşi bir kokusu olan sevimsiz bir akıntıdır. Hamilelik sırasında pamukçuk tedavisi, hamileliğin seyrini karmaşıklaştırması ve doğum kanalından geçiş sırasında fetusun enfeksiyon olasılığını arttırması nedeniyle zorunludur. Bir enfeksiyon meydana gelirse, yenidoğan kandidal stomatit hastalığına yakalanır .

Hamile olmayan kadınlarda kronik pamukçuk tedavisi, vücuda giren diğer dokularda, kanın içine giren ve bağırsaktaki mantarlar üzerinde hareket eden sistemik ilaçlar (tabletler veya kapsüller) ile gerçekleştirilir. Bununla birlikte jinekolog, yüksek toksisiteleri nedeniyle hamilelik sırasında bu ilaçları reçete edemez - bu ilaçların kısa süreli kullanımı bile fetüsün gelişimi üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir.

Bir ilaç nasıl seçilir? Zaman sınırları nedir?

Bir ilaç nasıl seçilir? Zaman sınırları nedir?

Pamuklu kadınlar için pamukçuk'a karşı ne anlama geliyor? Hangi ilaçları tercih edersiniz: yerel veya sistemik, hatta belki "popüler"? Pamukçuk için modern farmakolojik maddeler listesinde sadece enfekte bölgeyi etkileyen bir düzine ilaç vardır, yani, fetus için kesinlikle zararsızdır.

Hamilelik sırasında Pimafucin

Pimafucin Birçok jinekolog bu ilacı hamilelik sırasında pamukçuk için en güvenli ve en etkili tedavi olarak kabul eder. Pimafucin ana aktif bileşeni, natamisin , pratik olarak gastrointestinal sistemden kan girmez, mukozadan emilmez ve uteroplasental bariyere nüfuz etmez. Buna göre, Pimafucin (uzun süre bile olsa) almak fetüse zarar veremez.

Pimafucin için kullanım kılavuzu, fiyatlar, yorumlar ve talimatlar

Pimafucine olan kadınlarda pamukçuk tedavisi, doğum anından doğum anına kadar yapılabilir. Bir, pamukçuk belirtileri kurtulmak için, üç gün boyunca ilaç almak için yeterli, diğerleri tam bir tedavi süreci (9 gün) gerekir. Genellikle hamile mumlarla yazılmış pimafutsin - gece için 1 fitil. Vajinal kandidiyazın kalıcı bir seyri ile Pimafucin hapları reçete edilir (4 p. Günde, 1 sekmesi. Bir hafta boyunca).

Son zamanlarda, FDA'nın fetus üzerindeki etkileri üzerine C olarak natamisini kategorize ettiği iddia edilen internet üzerinden bir söylenti yayıldı. Maalesef, editörler bunu FDA web sitesinde veya başka kaynaklarda onaylatamıyordu. Araştırma veya resmi kaynaklara bağlantılarınız varsa, lütfen yorumlarda yazınız.

Özellikle hamilelikten önce pamukçukunu rahatsız etmediyseniz, Pimafucin'i kendiniz almamalısınız. Gerçek şu ki, ilacın bir kontrendikasyon vardır: Pimafucin'in bir parçası olan maddelere aşırı duyarlılık. Natamisine ek olarak fitiller, setil alkol, polisorbat, katı yağ, adipik asit, sorbitol triolit, sodyum hidrojen karbonat içerir. Mum enjekte edildikten sonraki ilk günlerde ve saatlerde yanma ve tahriş rahatsız edebilir, ancak bu yan etkiler ilacın kesilmesini gerektirmez ve kendi başına kaybolur.

Hamileliğin farklı aşamalarında izin verilir

klotrim-Supp Klotrimazol . Hamilelik sırasında, ilaç vajinal tablet veya krem ​​şeklinde reçete edilir. Talimatları okuyun ve fiyatı buradan öğrenin . İlk trimer hariç tüm trimesterlerde klotrimazole izin verilir. Klinik çalışmalarda ilacın fetus üzerindeki olumsuz etkileri tespit edilmemiştir, ancak klotrimazol kullanımının uygunluğu hakkındaki nihai karar bir doktor yapmalıdır. Clotrimazole'li kadınlarda pamukçuk tedavisi 6-7 gün sürer, bu süre boyunca bir gece uykusundan önce vajinanın derinliklerine bir aplikatörün kullanımına başvurmadan bir tablet enjekte edilir. Krem sadece fitiller veya vajinal tabletlere ek olarak kullanılır. Vajinal tabletleri kullanırken, yanma ve kaşıntı artabilir. 1-2 gün içerisinde geçmezlerse, ilacın alerjik reaksiyon olasılığı yüksek olduğu için iptal edilir. Nadir durumlarda, hamile kadınlar sık ​​idrara çıkma şikayeti.

terzhinan-Supp Terzhinan (talimat ve fiyat burada) . Vajinal tabletler Terzhinan Rusya'da vajinal kandidiyaz tedavisi için önerilen ilaçlar listesinde yer aldı. Hamileliğin ikinci trimesterinden ve ilk olarak nadir vakalarda reçete edilirler (eğer bir kadın için potansiyel fayda fetusun riskini aşarsa). Bouchard Record'un Fransız laboratuarı (üretici Terzhinan) ayrıca, ilacın etkinliğini ve güvenliğini savunanlar hakkında da konuşuyor. Aynı zamanda, ABD FDA uyarıyor: ilacın bir parçası olan prednizon, yerel bağışıklığı azaltır. Tedavi süresi 10-14 gün, yatmadan önce bir vajinal tablet (girişten önce, tablet 30 saniye suya batırılır). İlk enjeksiyonlardan sonra, yanma ve kaşıntı yoğunlaşabilir, ancak sonra yok olurlar.

livarol-Supp Livarol (talimatlar, fiyatlar) . İlaç herhangi bir eczaneden satın alınabilir, ancak sadece ikinci ve üçüncü trimesterde ve sadece jinekolog gözetiminde pamukçuk'a karşı kullanılabileceğini bilin. Ketokonazol - vajinal fitil Livarol'ün aktif maddesi, sadece mukoza üzerinde hareket eder - vajina ve vulva, kan dolaşımına karışmaz ve bu nedenle kadınlara ve fetüse zararsızdır. Çalışmalar, bu ilacın hamile kadınlara Pimafucin'den daha iyi davrandığını göstermektedir. Bazı verilere göre (araştırma sayfası maalesef artık mevcut değildir), Livarol aldıktan sonra iyileşme% 96,9 oranında gözlenmiştir; Pimafucin'i alanların sadece% 33.3'ü iyileşti. Tedavi süresi 3-5 gün yatmadan önce bir mumtur.

Kadınlarda pamukçuk tedavisi için ortalama fiyatlar doktor tarafından verilen ilaca ve alım süresine bağlıdır:

Pimafutsin (6 mum) - 503 ruble.

Livarol (5 mum) - 340 ruble.

Epigenum intim (sprey, 60 ml) - 1370 ruble.

Terzhinan (vajinal tablet, 6 adet) - 354 ruble.

Betadine (14 mum) - 317 ruble.

Klotrimazol (vajinal tablet, 6 adet) - 30 ruble.

Flukonazol - hamilelik sırasında yasaklanmış bir ilaç

Flukonazol, özellikle ilk trimesterde hamilelik sırasında tehlikeli olan ilaç kategorisine aittir. Yabancı tıbbi çalışmalarda gösterildiği gibi, glukozun ilk haftalarında Flukonazol kullanılması (organ yerleştirilmesi), fetusda bir doğuştan kalp hastalığı olan Fallot'un tetradinin oluşmasına yol açmıştır. Gebe bir kadın, üçüncü trimesterde 400-800 mg / gün dozunda Flukonazol aldıysa, nadiren doğmuş bebekte anormal fasiyes, brakisefali, kranial tonoz, artrogripoz, yarık damak, vb.

150 mg'lık bir dozda tek doz flukonazol güvenli kabul edilir, ancak ilaç sadece acil durumlarda reçete edilir. Bu nedenle, Flukonazol ile kadınlarda pamukçuk tedavisi sadece doğumdan sonra ve laktasyonun sonunda mümkündür.

Kadınlarda Fljukostatom pamukçuk tedavisi de istenmemektedir. Ana aktif maddesi aynı flukonazoldur ve bu ilacın deformiteye ve fetus üzerinde zehirli bir etkiye yol açabileceği söylenen yayınlar vardır. Jinekologlar sadece hastalığın bir kadının tüm hayati sistemlerine yayılması durumunda reçete ederler.

Geleneksel tıp tarifleri

4e85b81e7f6ca_x " Pamukçuk'a kendimizi tedavi ediyoruz !" Böyle bir cümle sıklıkla ilaç alarak fetüse zarar vermek istemeyen hamile kadınlardan duyulabilir. Yine, sadece hamilelik ilaçları sırasında onaylandıysanız , bebeğe zarar vermezler.

Halk tedavisi seçenekleri sadece bir takviye olarak kullanılabilir , çünkü ilaçlar mantarları ortadan kaldırır, ancak her zaman yanmayı ve kaşıntıyı ortadan kaldırmaz. Ve tabi ki, geleneksel ilacı reddederek doğmamış çocuğun sağlığını riske atmamalısınız.

Pamukçuk'da kadınlarda pamukçuk tedavisi , hastalıkla ilgili en popüler alternatif yöntemdir. Soda, çiftlemek ve yıkamak için kullanılır. Çözelti 1 çorba kaşığı ile hazırlanır. soda, 1 litre kaynar su, soğumaya bekler ve daha sonra bir doktor tarafından reçete edilen mumlar veya vajinal tabletleri enjekte eder. En iyi douching süresi 5-7 gündür. Etkili ve sedanter soda banyoları: 1 l. su 1 çay kaşığı alınır. İyot ve 1 yemek kaşığı. Soda. Oturma alanındaki banyoda kalma süresi 15 dakikadır.

Douching için çözümler sadece sodadan değil aynı zamanda doğal antiseptiklerden de hazırlanır. İşte bunlardan bazıları:

  • soğan ve sarımsak (bir litre suda 5 dakika sarımsak bir çorba kaşığı papatya ile kaynatın).
  • çay ağacı yağı (küçük bir şırınga calendula yağı ile doldurulur - 1 çay kaşığı ve çay ağacı yağı - 1-2 damla).

Fakat şunu anlamanız gerekir ki, doktora temyizi ertelemek, anne adayı sağlığını riske atıyor.

22 yorum

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.