Mantarın çalışan şekli nasıl tedavi edilir?

Resimlerdeki ihmal aşamaları Bir ayakkabı deposundaki bir mantar ile enfekte olabilirsiniz, eğer böyle bir hastalığı olan bir kişi, duştan, banyodan veya havuzdan önce bir çift üzerinde denedi. Tedaviye başlamak için yanlış zaman nedeniyle, hastalık oldukça hızlı bir şekilde ilerleyebilir.

İlk aşamada, pek çok hasta problemden habersizdir, çünkü ağrı ve rahatsızlık yoktur ve görünüm bu konuda fazla şey söylemez. Bu nedenle, mikozların şiddetli formu böyle bir nadir değildir. Neyse ki, o tedavi ediliyor, sadece sabırlı olmalısınız.

Tedaviye başlamadan önce:

 1. Şiddetli mikozis nedenini ortadan kaldırmak önemlidir. Bu, şeyliniz olmadan bir kamu banyosuna sürekli bir ziyaret olabilir veya örneğin, başka bir kişinin ayakkabılarını iş yerinde kullanabilir. Enfeksiyona katkıda bulunabilecek her şey dışlanmalıdır.
 2. Her zaman hijyen hakkında hatırlamalısınız - ayaklarınızı temiz ve kuru tutmanız, her sabah temiz çorap giymeniz, evinizi temiz tutmanız gerekir. Bazen tüm bu şeyler gibi görünüyor, ama aslında enfeksiyondan kaçınmanıza izin veren hijyen. Tedaviden sonra tüm ayakkabılar dezenfekte edilmelidir.
 3. Bağışıklığı korumak için vitaminler içmeli, sağlıklı yiyecekler yemeli ve kötü alışkanlıklar bırakmalısın.
 4. Son olarak, tedavi sürekli olmalıdır. Hapları içmeyi ve yerel preparatları uygulamayı unutmamalıyız, aksi takdirde tüm tedavi bir atıştır.

İhmalin formları ve aşamaları hakkında daha fazlasını buradan okuyun (fotoğraf).

tedavi

İhmal edilen formun çivi mantarının tedavisi, entegre bir yaklaşım gerektirir. Bu aşamada, sadece dış kullanım için ilaç (örneğin, merhem veya vernik) kullanarak, tedavi etmek mümkün değildir, bir ilaç kompleksi gereklidir:

 • Yerel ilaçlar (jeller, vernikler , merhemler ve kremler , damlalar).
 • Sistem ilaçları (oral uygulama için tabletler ).
 • Mekanik temizleme. Bu, çivi hasarlı kısmının, hastanede tıbbi pedikürün veya tırnağın yumuşatılması için uygun bir preparatın düzgün bir şekilde kesilmesi / kesilmesi olabilir.
 • Restoratif ilaçlar (multivitaminler gereklidir) ve bağışıklık sistemini aktive eden ajanlar.

Tıbbi uygulamalardan belirli örnekler düşünün:

Durum 1 1. Büyük ayak parmağındaki çiviye basın. Hasta çivi yıkıldıktan sonra kliniğe gitti.

Numune kazıma ve tohumlama yapıldı. Dermatofitler ile tanımlanan enfeksiyon.

Orungal tabletler 1 hafta boyunca kurslar, 3 hafta kursları arasında bir mola, sadece 3 ders.

İlk 3 ayda, Exoderil damlaları reçete edildi, bundan sonra önemli bir gelişme oldu, çivi hasarlı kısmı hasta tarafından bağımsız olarak çıkarıldı. Bu, damlaların her uygulamasından önce, yavaş yavaş bir tırnak dosyası ile yapıldı.

Bundan sonra, hasta 2 hafta içinde 1 kez uygulanan cila Loceril'e aktarıldı. Her uygulamadan önce, eski verniğin kalıntılarını giderdik.

Sadece altı ay sonra, belirgin bir iyileşme fark edildi (altta fotoğraf). Başka bir altı ay boyunca vernik uygulamasına devam edilmesi, ayakkabı ve yaşam alanlarının dezenfekte edilmesi, her 2 ayda bir multivitaminlerin uygulanması tavsiye edilir.

Durum 2 2. Benzer bir durum, patojenin dışlanmasıyla birlikte maya benzeri mantarlardan oluşan bir ailedir.

Atanmış tablet Lamisil kursları 2 hafta, kurslar arasında 4 hafta ara vermeden, sadece 2 ders.

Özel bir vernik uygulaması ile klinikte çeşitli mekanik işlem prosedürleri uygulanmış, daha sonra çivi önemli bir kısmı çıkarılmıştır. Paralel olarak, hasta günlük anti-mantar damlaları uyguladı.

İkinci fotoğraf 8 aydan sonra, hastanın daha sağlam olduğu göz önüne alındığında, birinci durumda olduğu kadar hızlı değil, belirgin olarak daha iyi idi.

Antifungal vernik uygulanması ve bir doktor tarafından daha fazla gözlem yapılması tavsiye edilir.

İşte başka iyi bir örnek, lake + hapı kursları:

13 yorum

 • Ruslan :

  Cerrahın tamamen çıkarılması ne kadar maliyetlidir. ve sağlıklı bir çiviye sahip olma şansı nedir?

  • Yönetici :

   Klinikteki ya da ARC’deki cerrah ücretsiz politikayı kaldırabilir. Ücretli kliniklerde genellikle birkaç seansta kademeli olarak taşarlar, videoyu izleyin. Bu nedenle, fiyat aralığı çok büyüktür, “Klinikler” bölümünde en yakın hastaneyi seçerler, orada her zaman tavsiyelerde bulunabilirler.

   Yeniden büyüme ile ilgili olarak - mantar durumunda, tırnağın tamamen öldüğü çok nadirdir, vakaların% 99'unda uzun ve sert bir şekilde tedavi edilmesi gerekecektir, ancak büyümeye devam edecektir. İyileşme arzusu olurdu.

 • Alexey :

  Microderil + terbinafine, mantardan kurtulmanın en etkili yoludur. Dermatolog bunu bana verdi.

  • Anna :

   Alexey, ama bana hangi sırayla uygulanacağını söyle?

  • Alina :

   Lütfen yazınız: Bu hazırlıklar size yardımcı oldu mu? Ne tür mantarlar tespit edildi?

 • Roma :

  Lazer tedavisi şansı ne kadar artırıyor?

  • Doc :

   Lazer tedavisi ağrısız bir seçenektir ve tırnaklar için en kibardır.

   Sadece gerekli minimum tırnak çıkarılır, daha sonra istenen derinliğe nüfuz eden lazer ışını sporları öldürür.

   Ana şey - sabır ve tutarlılık, mantar tedavi edilebilir bir hastalıktır.

 • Mary :

  Hoşgeldin!
  Ayak tırnaklarım yumuşak, kırılgan, renk değiştirdi (sarımsı kahverengi ve gri renkte) ve dışbükey oldu. Çiviyi biçmeye çalıştığınızda, kenarları bükülür ve kırılır. Kalınlaşmalar ve enine karıklar vardı. Muayene sırasında bir özel dermatolog onikodistrofi olduğunu ve tırnak mantarı olmadığını (mantarı mantardan almadım) söylüyor. Ve başka bir dermatolog (klinikte), bir mantar olduğunu (onu kazımaya göndermedi) ve bir tedavi - Eszol + Estezifin reçete ettiğini söyledi. Söyle bana, lütfen ne yapmalıyım? Bana ihmal edilmiş bir mantarım ve sonuçta tırnak distrofisi var gibi geliyor. Nasıl tedavi edilirim?

  • Doc :

   karşılama

   Maalesef herkes yanlış olabilir. Ücretli kliniklerde, bir müşteriden para çekmek isterler, serbest kliniklerde, kurulu şemaya göre her şeyi yaparlar.

   Bu yüzden yapamayacağınız uzaktan tespit edin, bu yüzden tavsiye edilir. Özel bir dermatologun ısrar etmesi gerekir: 1. kazıma göndermek, 2. Onystrofi ve tedavi seçeneklerinin nedenlerini adlandırmak. Daha sonra bu bilgilere dayanarak devam edin.

   Bu şekilde diyalog kurmak mümkün değilse, klinikte reçete edilen tedaviye başlayabilirsiniz. Bir mantar varsa, tabletler ve damlalar sonucu verecektir. Çiviler yavaş yavaş büyür, ancak bir ay içinde sağlıklı tırnakların büyümesi veya distrofinin devam edip etmediği belli olur.

   • Mary :

    Ve eğer klinikte reçete edilen tedaviye başlarsanız ve mantar aslında değilse, tırnaklara zarar verebilir mi?

    Ve başka bir soru. Şu anda mantarda kazıma işleminden geçme ihtimali yok ise, evde mantar olup olmadığını belirlemek mümkün mü? Potasyum permanganat veya iyot çözeltisi kullandıklarını okudum. Ve evde şeker nasıl belirlenir? Söyle bana, lütfen.

    • Doc :

     İyot cilt üzerindeki mantarı belirler, noktanın sınırından bir şerit tutar. Etkilenen bölge çok daha yoğun boyanmıştır. Ancak tırnaklarda etkisizdir.

     Dış ilaçlar tırnaklara zarar vermez. Reçeteli haplar varsa, vücut için her zaman streslidir, ama yine de, mantarın mantar olup olmadığı konusunda daha iyi bilir.

 • Sergey :

  Bana nasıl olacağını söyle? Bir yıldan fazla bir süre önce, banyoda ayaklarına çarptı ve onu kanla yaraladı. Üç hafta sonra çivi ile mantar enfeksiyonu fark ettim. Yaklaşık bir ay boyunca exoderil ile tedaviye başladı. Bir bakıma, her şey gitmiş olurdu (çok dikkat etmedim, çünkü görsel olarak hiçbir şey gözlemlenmedi) ve üç hafta içinde bunu diğer bacakta ve daha büyük bir enfeksiyonda buldum. Tedavi halk ilaçları ile başladı: sirke içinde çözünen bir yumurta (1.5-2 aylık tedavi) - uyuşukluk, ancak bir tedavi değil; İyot (1,5-2 ay) - sonuç aynı, Zelenka (yaklaşık 3 ay.) Sonuç yok. 2 ay önce doktora gittim, Mikosan reçete edildi ve Terbinafin tabletleri, bir ay sürdü, sonuç yok, aksi söyleyeyim bile, mantar çivi köküne nüfuz etmeye başladı, parmaklar şişmeye başladı. Doktor, net bir sonuç alıncaya kadar bir hafta tedavi olan Mikospor'u reçete etti. Genç bir doktorun yetkisinden şüphe duyuyorum (belki şimdilik boşuna). Ben mantar türünü tanımlamak için ekime dönmeye karar verdim, ama bu aynı zamanda bir sorun da var, sadece INVITRO'da bulundu: dermatofitler için ekim mantarları. Bu anaziz olup olmadığını bilmiyorum! Bugün cumartesi, Pazartesi günü doktora kaydoldum, özellikle doktorun kazıma işlemini yapması gerektiğinden (örneğin invitroda söyledikleri gibi) ne söyleyeceğini göreceğim. Ne yapmalı ve nasıl olunur? Profesyonel tavsiye için umarım.

  • Doc :

   karşılama

   İlk olarak, bir ay boyunca, mantarı dışarıdan bir ilaçla tedavi etmek imkansızdır, bu, sağlıklı bir çivi yetişene kadar, altı ay veya bir yıl ortalama olarak büyür.

   Tabletler harici ajanlar ile birlikte reçete edilir. Terbinafin yardımcı olmazsa, başkalarını deneyebilirsiniz, ancak moladan sonra doktorun atamasını sağlayın.

   Halk ilaçları genellikle sadece sorunu şiddetlendirir. Bu nedenle, kazıma yapın, ilacı seçin ve tedavi edin. En zor şey, tüm ders boyunca ilacı, eksik olmadan, her gün uygulamaktır.

   Ayrıca, ayakkabılarınızı dezenfekte etmeniz, ıslak temizlemeniz, hijyeninizi izlemeniz gerekir, çünkü Mantar sporları insan vücudunun dışında uzun yaşarlar.

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.