Papillomlar ve siğiller hızlı bir şekilde çıkarılır.

siğil Cinsel olarak olgun kadın nüfusunun% 80'inde şiddetli papillomatoz yaygındır, asemptomatik olay erkeklerde daha sıktır.

Ana bulaşma şekli cinsel ilişkidir, ev içi enfeksiyon daha az yaygındır.

Kalıcı bağışıklık ile, vücut üzerinde siğiller görünümü gerekli değildir - virüs dışsal belirtiler olmadan insan vücudunda olabilir.

Siğiller ve papillomlar arasında bir fark var mı? Bu oluşumlara tek bir virüs neden olur, ancak farklı türleri:

  1. Condyloma (6, 11 tip). Yer: üreme organları, anüs, ağız. Mukoza zarlarında bir cockscomb şeklinde büyürler, genellikle kendi aralarında bölgenin geniş alanlarına karışırlar. Renk - kırmızı veya kahverengi, ağrısız, rekürrens eğilimli. 3 tip formasyon vardır: intraepitelyal, düz ve doruk - hepsi tedaviye veya çıkarmaya tabidir.

İçerik sinir bozucu olabilir.

2. Papillomlar (1,2,3,4,10 tip). Yer: yüz, göğüs, boyun, koltuk altı. Işık gölgesi (bej, pembe), birlikte birleşmez, daha başarılı bir şekilde tedavi edilebilir ve vakaların% 20'sinde kendi kendine kaybolur.

Kötü huylu tümör riski nedeniyle kondilomalar çıkarılmalı, papillomlar daha güvenlidir ve ciddi bir hastalıktan daha fazla kozmetik kusur olarak kabul edilir.

HPV'ye karşı geleneksel ilaç

Geleneksel tıpta iyi huylu tümörlerin tedavisi için, aşağıdaki bileşenler kullanılır:

  • hint yağı;
  • aloe suyu, tuzu;
  • sarımsak;
  • kırlangıçotu;
  • amonyak;
  • soğan;
  • ceviz.

Bileşenler listesinden hepsinin, papillomların görünme yerinin lokal dezenfeksiyonunu amaçladığı ve antiseptik bir etkiye sahip olduğu sonucuna varılabilir.

Ancak bu tür tedavi genellikle başarısızdır: fonların uygulanmasından sonra, kondiloma daha büyük bir alan üzerinde yaralanır ve büyür ya da yerinde bir skar oluşur.

Nüks etmeyen türlerin bu şekilde tedavi edilmesi tehlikelidir - virüsün tetiklenmesi ve siğillerin malign tümörlere ilerlemesi riski yüksektir.

İlaç tedavisi

İlaçlarla tedavi daha başarılı olacak, ancak birkaç gün gerektirecektir.

DOĞA 'nın 1 gün içinde bir siğil / papilloma veya kondilomayı kaldırabilecek herhangi bir ilaç olmadığını, bunların hepsinin zaman aldığını anlamak önemlidir. Sadece lazer, sıvı nitrojen ve benzeri yöntemlere sahip bir doktor, bir günü kaldırabilir.

Bu araçları kullanarak tedavi için:

1. Genital siğiller için sitotoksik ilaçlar kullanılır. Bu grup için etkili bir çözüm, Condilin'dir. İlaç, eğitimde nekroz sürecine, mumyalanmasına ve koterizasyonuna neden olan saflaştırılmış standartlaştırılmış podofillotoksinden oluşur.

Hamilelik ve emzirme döneminde kullanmayınız, 12 yaşın altındaki çocuklar. Hazırlık 3 gün boyunca günde 2 kez bir nokta aplikatör ile uygulanır. 4 gün aradan sonra tekrar işleme izin verilir. Bir kerede, 50 genital siğil kadar tedavi etmek için kullanılabilir.

Samimi yerler alanında işlem yapmak ve sağlıklı bir ciltle temas etmemeye özen göstermek.

papilloma karşı ilaçlar

2. Verrukacid siğiller için uygundur. Fenol, metakresol ve etil alkolden oluşur. Papillomaya yapılan tahribat amacıyla yerel uygulama için kullanılır: maddeler deri proteinini pıhtılaştırır, oluşumu aydınlatır.

Papillomların tedavisi için kendinizi ve evinizde kendiniz uygulayabilirsiniz (bir defaya mahsus 2 mm'ye kadar olan küçük formasyonlarda, büyükleri 2-4 kez kurumaya hazırlanırken). Madde 7 yıla kadar doku ve çocuk kıvrımlarında oluşumların tedavisi için kullanılmaz.

İlaç yanıklara sağlıklı bir cilde neden olabilir, bu yüzden kullanırken çok dikkatli olmanız gerekir - tam olarak papilloma bölgesine uygulayın.

3. İmmunostimülanlar ve modülatörler. Alfaferon, Neovir, Cycloferon : Virüsle savaşan vücudun savunma mekanizmalarının restorasyonu ve oluşumu için ek, destekleyici bir tedavi olarak kullanılır.

Papillomların çıkarılması

1 gün boyunca formasyonların hızlı bir şekilde kaldırılması için, aşağıdaki yöntemleri kullanın:

1. Cerrahi. Eksizyon için endikasyon büyük bir papilloma (1 cm'den fazla) ve kanser hücrelerinin gelişmesi şüphesi olarak kabul edilir. Operasyon lokal anestezi altında 15 dakikaya kadar uzar, nüksü en aza indirmek için bir doku etrafı az miktarda doku ile kesilir. Yara sütüre edildi.

Papillomun ince bir bacağı varsa, o zaman cerrahi makasla kesilip, formasyonu besleyen damarın koterizasyonu ve antiseptik tedavi ile kesilebilir.

donma ile siğil kaldırma

2. Cryodestruction. Soğuk algınlığı, kanser hücreleri üzerinde ek analiz yapıldıktan sonra gerçekleştirilir. Bulunmazsa, prosedür gerçekleştirilebilir. Azot papillomada tespit edilir, hücreler donar ve ölür.

Prosedürden 3-4 gün sonra patlayacak ve zamanla iyileşecek olan bir kabarcık formu oluşur. İşlemden 5-7 gün sonra lokal dekontaminasyon tedavisi gereklidir.

3. Lazer tedavisi. Malign hücrelerin yokluğunda, papilloma lazerle çıkarılabilir. Prosedür hızlı bir şekilde gerçekleştirilir, iyileşmeye hafif bir doku şişmesi, kızarıklık eşlik eder. 5-7 gün sonra cilt geri yüklenir.

4. Elektrokoagülasyon. Bu yöntem papilloma tabanının veya tüm alanının kurutulmasından oluşur, büyüme ayrılır ve çıkarma yerindeki kaplar akımla kapatılır. Kurtarma 7-10 gün sürer.

5. Radyocerrahi. Lazer tedavisine benzeyen en modern (ve dolayısıyla çok yaygın olmayan) yöntem - bir sprey ve kondiloma üzerinde nokta etkisi ile lokal anestezi gerektirir.

aparat ile çıkarılması

Papillomaların hızlı bir şekilde çıkarılmasına yönelik tüm metotlara, belirli yara bakımı gerekli olduğunda (kozmetik kullanımının ve güneşe maruziyetin yasaklanması) ve antiseptiklerle tedavi edildiğinde iyileşme süresi eşlik eder.

HPV'nin vücudun cildi ve mukoza zarındaki tezahürleriyle baş etmenin birçok yolu vardır.

Evde kullanılabilirlik ve kullanım kolaylığı nedeniyle iyi huylu tedaviye (topikal merhemler, losyonlar, halk ilaçları) yenik düşmek cazip gelebilir, ancak bu tür yöntemlerin sadece ciddi medikal tedavi veya papillomalar drenajı olduğunu anlamanız gerekir.

Siğillerin enfeksiyonu ve kanser hücrelerinin gelişmesi riskinden dolayı, hastalığın sürüklenmesine ve kendi kendine ilaç vermesine izin vermek imkansızdır. HPV tipinin ve kanserojenliğinin uygun tanısı ve belirlenmesi, papillomların yayılmasını ve daha ciddi sağlık problemlerinin ortaya çıkmasını önleyecektir.

- Yandex.Direct ->

Yorum ekle

E-postanız yayınlanmayacak. Zorunlu alanlar işaretlenmiştir *
Yorum, denetlendikten sonra sayfada görünecektir.